Kategorie

Populární Příspěvky

1 Vaskulitida
Kardiolog: Bolest na hrudi není vždy spojena s onemocněním srdce
2 Myokarditida
Zelený čaj s vysokým krevním tlakem: je možné pít nápoj s hypertenzí
3 Vaskulitida
Jak dlouho se z těla odstraňuje alkohol a jak tento proces urychlit
4 Cukrovka
Zvýšený intrakraniální tlak u dítěte
5 Myokarditida
Příznaky a důsledky různého stupně anémie u těhotných žen v raných nebo pozdních stádiích: patogeneze, klinika a léčba 1, 2 a 3 stupňů nedostatku železa
Image
Hlavní // Cukrovka

Co může nahradit aspirin


Kyselina acetylsalicylová se používá pro léčebné účely po dlouhou dobu. Jeho hlavní léčivou vlastností je eliminace krevních sraženin. Existují také další skupiny léků, které snižují trombózu. Co může nahradit aspirin? Farmaceutický trh obsahuje velký výběr léčiv, která účinně bojují proti srážení krve (antiagregační látky, antikoagulancia). Tyto léky se často používají v kardiologii (k léčbě stavů po srdečním infarktu, cévní mozkové příhodě), terapii (odstranění jevů tromboflebitidy), chirurgii (po chirurgických zákrokech na cévách).

Forma a vlastnosti kyseliny acetylsalicylové

Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Tento léčivý přípravek je k dispozici ve formě tablet ve výši 100 300 500 mg. ASA má antipyretický, analgetický a protizánětlivý účinek. Naruší přilnavost destiček a ředí krev. Aspirin Cardio je k dispozici v 500 mg tabletách a je předepisován k prevenci trombózy u srdečních pacientů, pacientů s rizikem cévní mozkové příhody..

ASA nelze použít během těhotenství, protože může způsobit potrat, děložní krvácení a předčasný porod. U dětí tento lék vyvolává Reyeův syndrom (encefalitida, mastná játra) a krvácení po dlouhodobém užívání.

Analogy aspirinu

Analogy aspirinu pro ředění krve se používají, je-li nutné provádět trombolytickou terapii v různých oborech medicíny. Mají výrazný terapeutický účinek a nepatří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Ředidla krve:

· Iloprost (Ventavis, Ilomedin).

Antikoagulancia působí na enzymy podílející se na tvorbě trombotických hmot. Protidestičková činidla ovlivňují agregační vlastnosti krevních destiček a brání jejich adhezi. Inhibují práci receptorů na povrchu buněk..

Analogy obsahující ASA jsou: Aspirin Cardio, Askofen, Thrombo-ACC, Acekardin, Reokard, Therapin, Cardiopyrine.

Antikoagulancia

Antikoagulancia mohou perfektně nahradit aspirin, zejména nesnášenlivostí léčiv. Warfarin je dobrou náhradou aspirinu k ředění krve. Lék narušuje syntézu vitaminu K, zpomaluje srážení krve. Léčivo má maximální terapeutický účinek na 5. den přijetí.

Heparin patří do stejné skupiny. Dobře ředí krev. Používá se k ambulantní a lůžkové léčbě stavů po infarktu, po cévní mozkové příhodě, hluboké žilní trombóze. Předepište lék intravenózně nebo subkutánně.

Protidestičková činidla

Klopidogrel je vynikající lék ze skupiny protidestičkových látek (ve formě tablet), které mohou nahradit aspirin. Je často předepisován pacientům s aterosklerózou. Klopidogrel je schopen posílit terapeutický účinek heparinu a dalších léků na ředění krve, takže je nelze pít sami.

Curantyl se účinně používá k léčbě a prevenci ischemie a poškození mozku. Lék může být použit během těhotenství, aby se zabránilo placentární nedostatečnosti. Je kontraindikován u pacientů se srdečním infarktem, těžkou hypotenzí, arytmií a selháním jater..

Ostatní ředidla krve

Ke zlepšení reologických vlastností krve je nutné pít dostatečné množství vody (nejméně 2 litry denně). Pacient by měl do stravy zahrnout produkty obsahující kyselinu acetylsalicylovou: ryby, mořské řasy, zelený čaj, rozinky, maliny, kalina (pro vysoký krevní tlak), koření (zázvor, kari, máta, meduňka). Zázvor se používá v lidových receptech pro přípravu tinktur a odvarů.

Závěr

Při nesnášenlivosti aspirinu mohou lékaři předepisovat léky z jiných farmakologických skupin. Antikoagulancia mají dobrý terapeutický účinek se zvýšenou trombózou. Protidestičková činidla mají mírný hemoragický účinek, jakož i další farmakologické účinky. Nestojí to za to užívat tyto léky sami, protože mají své kontraindikace a vedlejší účinky. Před jejich použitím byste se měli poradit s lékařem, aby objasnil dávkování léku.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/aspirin__1962
Radar: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=712d0942-5c3e-4391-96b3-08f47af0de08&t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Jak aspirin podporuje ředění krve?

Datum zveřejnění článku: 26/26/2018

Datum aktualizace článku: 23. 10. 1919

Autor: Julia Dmitrieva (Sych) - praktikující kardiolog

Kyselina acetylsalicylová (aspirin) je dlouho známý lék používaný ke snížení koagulace krve (antikoagulant), který po více než století existence neztratil svůj význam. Je dobře studován, má vysokou účinnost a relativně levnou cenu (v průměru - asi 10 rublů za balení 10 tablet).

Jak vzít aspirin k ředění krve, jak droga působí na organismus, jaká jsou pravidla pro užívání této drogy a její náhražky a jak se vyhnout vedlejším účinkům, tento článek bude diskutován.

Fotografie jedné z možností balení prodaných v lékárně

Jak to ovlivňuje krev?

Kyselina acetylsalicylová a léčiva obsahující aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Tyto látky snižují tvorbu prostaglandinů v těle, což mimo jiné přispívá k shlukování krevních destiček a sedimentaci krevních sraženin na stěnách krevních cév.

Existuje názor, že užívání acetyl snižuje hladinu cholesterolu v krvi a inhibuje průběh aterosklerózy. Tento zmatek je spojen se skutečností, že krevní sraženiny, jejichž tvorba blokuje aspirin, se často tvoří na ateromatických plátech. Lék nemá přímý účinek na obsah cholesterolu v těle..

Lék působí jako ředidlo, brání agregaci krevních destiček a mírně se rozšiřující krevní cévy, což snižuje riziko trombózy. Toto je protidoštičková vlastnost léku. Účinek po užití pilulky jednoduchého aspirinu nastává za hodinu a trvá 24-48 hodin.

Kromě toho dlouhodobé užívání nesteroidních protizánětlivých látek způsobuje snížení počtu leukocytů a dalších tvarovaných krevních prvků, které by měl lékař při předepisování tablet vzít v úvahu.

Mohu pít aspirin před testováním??

Protože kyselina acetylsalicylová s dlouhodobým užíváním může způsobit inhibici hematopoézy, je léčivo před darováním krve zrušeno. V opačném případě obecný krevní test ukáže leukopenii a uvede odborníka v omyl.

A také nemůžete pít aspirin před užitím biomateriálu, protože to způsobuje krvácení a píchnutí jehly bude krvácet a hojit se po dlouhou dobu. Doporučuje se dokončit průběh užívání tablet 3-5 dní před darováním krve, před jakoukoli operací a před zubním lékařem.

Kdy je třeba ředit krev?

Problém příliš tlusté krve čelí hlavně lidé po 40–50 letech.

S věkem se jeho viskozita u mužů a žen zvyšuje. To je způsobeno snížením úrovně obsahu vody v buňkách těla, nedostatečným příjmem tekutiny. Krev také zahušťuje nedostatek důležitých vitamínů a minerálů, jako je zinek, selen, lecitin, kyselina askorbová. Toto je běžný problém starších lidí..

Vysoká hladina cukru v krvi a časté hormonální poruchy mají dehydratační účinek. Problémy se slezinou také vedou k zahušťování krve. Sportovci během těžké soutěže používají aspirin v kombinaci s vitamínem C ke snížení pravděpodobnosti trombózy.

Kyselina acetylsalicylová je účinná u následujících onemocnění:

  • Ischemická choroba srdeční (angina pectoris, akutní infarkt myokardu a sekundární prevence po infarktu).
  • Akutní cévní mozková příhoda (přechodná nebo přeměněná na ischemickou mrtvici).
  • Prevence tromboembólie u srdečních chorob (poruchy rytmu ve formě fibrilace síní, srdeční vady).
  • Častá vaskulární ateroskleróza.
  • Těžká hypertenze.
  • Křečové žíly, zvláště komplikované tromboflebitidou.
  • Endarteritida.
  • Prevence trombotických komplikací po stentování cév a balónkové angioplastice.
  • Fetoplacentální nedostatečnost u těhotných žen.

Jak vzít aspirin k ředění krve?

Kyselina acetylsalicylová není zdaleka neškodná, jak by se mohla na první pohled zdát. Proto je nežádoucí užívat tablety samostatně, zejména po dlouhou dobu. Přesný rozvrh a dávkování je předepsán lékařem, který vyhodnotí očekávané přínosy a poškození aplikace.

Z preventivních důvodů by se u srdečních chorob a křečových žil měly tablety pravidelně pít v nízkých a středních dávkách 75–150 mg jednou denně. Denní dávka je obvykle 100 mg, maximální je 3 g.

Podle pokynů - nemůžete užívat lék na lačný žaludek. S největší pravděpodobností pít pilulku 30 minut po jídle. Omývá se sklenicí vody nebo mléka, které má alkalické pH a neutralizuje kyselé prostředí kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

Nejlepší je užívat aspirin v noci, protože v noci, kdy se člověk příliš nepohybuje, se zvyšuje riziko trombózy. Obvykle je léčba dlouhá, nejméně 2-3 měsíce. Je třeba si uvědomit, že individuální režim předepisuje pouze lékař!

Během léčby aspirinem neberte alkohol, může to způsobit nežádoucí účinky a poškození vnitřních orgánů.!

Droga se také používá pro pohotovostní péči o infarkt myokardu. Za tímto účelem je pacientovi rychle podána žvýkací tableta jednoduchého aspirinu. Pomáhá snižovat účinky nemoci..

Mohu to vzít pro děti a těhotné ženy?

Vědci a lékaři prokázali poškození kyseliny acetylsalicylové u dětí mladších 12 let. Užívání léků během virového onemocnění může u dítěte způsobit Reyeův syndrom, který se projevuje vážným poškozením jater a mozku. Někteří lidé a mezi nimi lékaři nazývají tablety s nízkým dávkováním aspirinu jako „dětinské“, což je zcela nepravdivé..

Osoby mladší 12 let by neměly pít tento lék! Nezapomeňte aspirin nahradit bezpečným lékem.!

Pokud jde o těhotné ženy, je jim ve výjimečných případech a pouze ve druhém trimestru předepisována kyselina acetylsalicylová. Na začátku těhotenství mohou tablety způsobit rozštěp patra a další malformace plodu, způsobit potrat. Ve třetím trimestru není předepsán aspirin z důvodu rizika poškození vnitřních orgánů dítěte a těžkého krvácení z dělohy po porodu. Proto při plánování těhotenství a při kojení je nutné tento lék opustit, pokud neexistují jiná doporučení lékaře. Nemoci, jako je antifosfolipidový syndrom, lze léčit aspirinem, ale v tomto případě by měla být žena pod neustálým dohledem lékařů a přísně dodržovat dávkování.

Analogy kyseliny acetylsalicylové

Mezi náhražky aspirinu patří tablety na ředění krve zvané Aspirin Cardio, Aspikor, ThromboAss a Cardiomagnyl. Tyto enterosolventní léky se vstřebávají ve střevech a nedráždí žaludek. Hlavní výhodou náhrady je, že se produkty nové generace rozpustí ve střevě a nemají negativní účinek na žaludek..

Šumivý aspirin existuje také ve Spojených státech. Rozpouští se ve vodě a tím méně dráždí sliznici trávicího traktu. Americký lék je však k dispozici v jedné dávce 325 mg, takže není příliš vhodný pro použití jako protidestičková látka.

Možné vedlejší účinky a komplikace

Vedlejší účinky užívání kyseliny acetylsalicylové se mohou objevit v následujících příznacích:

  • Bolest hlavy.
  • Tinnitus, ztráta sluchu.
  • Sliznice trávicího traktu: erozivní gastritida a žaludeční vřed.
  • Zvýšené krvácení: krvácení z nosu, těžké období, krvácení z dělohy.
  • Selhání jater.
  • Poškození ledvin.
  • Alergické reakce.

Pokud dojde k nějaké situaci z výše uvedeného seznamu, měli byste zrušit lék a jít do nemocnice!

Nepoužívejte aspirin pro bronchiální astma, nosní polypózu, hemofilii a jiné predispozice ke krvácení. Používejte opatrně v případě anémie, trombocytopenie, dny, nedostatku vitaminu K..

Co může nahradit přípravky aspirinu?

Lidé často netolerují léky obsahující aspirin kvůli průvodním onemocněním, jako jsou astma nebo žaludeční vředy. Poté lékaři předepíší protidestičkové látky jiným mechanismem účinku, vyzvednou byliny.

Je třeba si uvědomit, že každá protidestičková látka snižuje adhezi destiček a může způsobit krvácení, například z nosu..

Léky

AntikoagulanciaProtidestičková činidla
Účinná látkaZástupci
ClopidogrelAggregal, Lopirel, Plavix.
Dipyridamol„Dipyridamol“, „Curantil“, „Drisentin“.
TiclopidinAklotin, Vazotik, Tiklid.
Cilostazol"Krurovit", "Pestazol.".
IloprostVentavis, Ilomedine.

Známí představitelé skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, ke kterým patří kyselina acetylsalicylová - paracetamol, analgin, ibuprofen.

Všechna tato léčiva mají protizánětlivé, antipyretické, analgetické účinky, ale nejsou schopna ředit krev, proto je jejich použití jako protidestičkových látek nevhodné.

Léčivé rostliny

Z historie objevení kyseliny acetylsalicylové je známo, že byla poprvé izolována z bílé vrby. Existuje přírodní aspirin, který také pomáhá ředit krev..

Je obsažen v následujících rostlinách:

  • Vrbová kůra.
  • Kaštan.
  • Ginkgo biloba.
  • Donnik.
  • Ukotvit trávu.
  • Meadowsweet.
  • Pivoňka.
  • červený jetel.
  • Čekanka.
  • Hloh.
  • Pelyněk.
  • Malinový list.

Chcete-li vytvořit lék, musíte sbírat rostliny, vysušit je a připravit odvar nebo tinkturu.

Recenze lékařů a pacientů

Od našich čtenářů jsme obdrželi následující zpětnou vazbu:

Po dlouhou dobu používání se aspirin osvědčil z nejlepší strany. Funguje dobře jak při prevenci kardiovaskulárních chorob, tak po srdečních infarktech. Při správném přijetí a dodržování všech doporučení to málokdy způsobuje vedlejší účinky ve formě nevolnosti nebo pálení žáhy. Obzvláště rád předepisuji pilulky nové generace - Aspirin Cardio nebo Thrombo Ass. I když to stojí trochu víc, jasně se s tímto úkolem vypořádají..

Pije jsem aspirin během nachlazení nebo malátnosti. Po porodu se objevily křečové žíly, lékař doporučil vypít acetyl. Pomohlo mi to od prvních dnů aplikace, těžkosti v nohou zmizely, mé žíly se snížily. Žaludek neubližoval, zdraví nebylo narušeno. Spokojený s drogou.

Acetyl je pro mě lék číslo jedna. Piju to vždy z teploty, při prvních známkách nemoci. Pilulky na bolest hlavy dobře pomáhají. Od té doby, co jsem šel do tělocvičny, mi trenér poradil, abych si před soutěží vzal léky na bolest svalů a těžké zátěže. Opravdu, blahobyt se zlepšuje a vytrvalost roste. Nevšiml jsem si žádných vedlejších účinků. Kromě toho, jeho cena potěší.

Souhrnně řečeno, aspirin je účinný a levný ředidlo krve. Kromě toho může být použit při vysoké teplotě a bolesti..

Důležitým aspektem jeho přijetí je dodržování pravidel a předchozí konzultace s lékařem. V tomto případě pomůže léčivo obnovit zdraví a zabránit vzniku trombotických komplikací..

Přírodní analogy aspirinu. Jak nahradit aspirin k ředění krve

Dříve byl lék k dispozici pouze ve formě tablet a byl používán ke zlepšení celkového blaha pacienta s bolestí různých etiologií. Dnes lékárny nabízejí široký výběr léků: Cardio, C, Express. Analogy aspirinu se používají v závislosti na typu patologie, směru léčby a svědectví lékaře. Jak vyměnit lék, článek řekne..

Jak nahradit aspirin, jeho výhody:

Pacienti se mohou vyhnout:

  1. Mrtvice.
  2. Infarkt myokardu s aterosklerózou.
  3. Tromboflebitida.
  4. Křečové žíly.
  5. Vegeto - vaskulární dystonie.
  6. Hypertenze.
  7. Onkologické riziko (rakovina tlustého střeva).
  8. Nakonec se zvyšuje vaše délka života.
  9. Snižuje horečku, snižuje bolesti hlavy, bolesti kloubů.

aplikace

Ve skutečnosti je aspirin široce používaným lékem.

. Pomáhá nejen z migrény (), ale je také indikován pro virová onemocnění, vysokou tělesnou teplotu a bolest zubů. Aspirin má antipyretický, protizánětlivý, analgetický účinek a účinek na ředění krve..

U pacientů náchylných k léčbě je indikováno aspirinové kardio.

, rafinovanější lék. Zabraňuje ucpávání krevních cév, čímž chrání lidi před infarkty a mozkovými příhodami. Krev zkapalňuje a volně se pohybuje přes cévy.

Ale bohužel má droga své nedostatky..

Co může nahradit aspirin:

Kyselina acetylsalicylová je k dispozici ve všech léčivech ke zlepšení průtoku krve, je již účinná při profylaktické léčbě trombózy při 50 - 70 gramech jednou denně:

  • Cardiomagnyl: působí také jako aspirin.
  • Thrombo ACC.
  • Aspirin Cardio.
  • Aspirin: působí rychle s nezbytnou pomocí infarktu myokardu a vyvíjí se ischemická mrtvice. Toto je spása pro nemocné.
  • CardiASK.
  • Acecardol: považován za velmi účinný lék.
  • Curantil: předepsán pacientům náchylným na krevní sraženiny.
  • Fenylin: nepracuje tak rychle jako aspirin - deset hodin po požití. Tento lék se dlouho neléčí.
  • Aescusan: větší účinek u křečových žil. Odstraňuje otoky, bolest, tíže v nohou.
  • Aspeckard.

Do své třídy lze také přidat nesteroidní protizánětlivé léky (voltaren, diklofenak, ibuprofen). Děti se nedoporučují podávat aspirin do 12 let..

V životě by to bylo tak jednoduché, ale bohužel, aspirin má mnoho nebezpečných vedlejších účinků.

Analogy Aspirin Cardio o terapeutickém účinku

Farmaceutický trh obsahuje léky, které mají jiné aktivní složky než Aspirin Cardio, ale mají terapeutický účinek podobný tělu.

Atherocard

Trombotická léčba Aterokardium snižuje adhezi destiček a používá se v kardiologii a neurologii. Aktivní složkou v lécích je klopidogrel. Lék je vyráběn v tabletách.

Terapeutická náhrada aspirinu se používá jako preventivní opatření pro rozvoj aterotrombózy u:

  • aterosklerotické novotvary dolních končetin a koronárních cév;
  • koronární syndrom;
  • angioplastika;
  • kardiologické patologie - angina pectoris, fibrilace síní.

Je zakázáno používat Aterokardium s:

  • selhání jater a ledvin;
  • přecitlivělost na klopidogrel a další složky ve směsi;
  • hemoragická mrtvice a další krvácení v těle.

Je také zakázáno používat Aterokardium v ​​pediatrické praxi, u těhotných a kojících žen.

Standardní dávka pro užívání léku denně je 75 mg. S rozvojem akutních srdečních a systémových patologií je individuální dávka předepsána lékařem v souladu s patologií a stupněm její progrese.

  • anémie a neuropenie;
  • trombocytopenická purpura;
  • halucinace;
  • závrať;
  • závratě, poruchy spánku a bolesti hlavy;
  • hypotenze a vaskulitida;
  • dyspepsie a dermatologické projevy - kopřivka.

Trombomag

Thrombomag je protidestičkový lék kombinovaného typu s aspirinem a hořčíkem jako aktivními složkami. Lék se vyrábí v tabletách.

Thrombomagum je předepisován jako preventivní opatření k prevenci rozvoje trombózy u pacientů s:

  • hyperlipidémie a obezita;
  • diabetes mellitus a ateroskleróza;
  • hypertenze a trombóza.

Léky se předepisují také pacientům starším 50–55 let..

Thrombomag je hlavní lék po operaci koronárních tepen, stejně jako po ataku ischemické mrtvice, akutního koronárního syndromu, anginy pectoris a infarktu myokardu.

Nepředepisujte léky z těchto důvodů:

  • alergie na složení léčiva;
  • astma bronchiálního typu;
  • náchylnost k krvácení;
  • krvácení do mozkové tepny;
  • krvácení;
  • selhání ledvin a jater;
  • eroze a vředy v zažívacím traktu.

Nepoužívejte trombomag k léčbě žen během těhotenství a laktace, ani u nezletilých dětí.

  • závrať;
  • bolest hlavy a nespavost;
  • závratě a ospalost;
  • trombocytopenie;
  • dyspepsie;
  • bronchospasmus a kopřivka;
  • Quinckeho edém.

Plavix

Plavix je antiagregační látka založená na klopidogrelu. Vyrábí se v tabletách a používá se v neurologii a kardiologii.

Plavix je předepsán, aby zabránil vzniku aterotrombózy po:

  • srdeční infarkt a mozková ischémie;
  • přenesená angioplastika koronárních tepen;
  • fibrilace síní a tromboembolie.

Plavix nelze předepsat pomocí:

  • přecitlivělost na léčivou kompozici;
  • mozkové krvácení;
  • krvácení vnitřních orgánů ulcerativními lézemi;
  • selhání jater.

Je rovněž zakázáno předepisovat tento lék ženám během těhotenství a kojení novorozence. Nepoužívejte lék v pediatrické praxi.

Standardní dávka přípravku Plavix je 1 tableta (75 mg) denně. S rozvojem závažných cévních nebo kardiologických onemocnění je osobní dávka předepsána ošetřujícím lékařem.

Negativní projevy při užívání léku:

  • neuropenie a leukopenie;
  • eosinofilie a trombocytopenie;
  • anémie;
  • závratě a bolesti hlavy;
  • nespavost nebo ospalost;
  • parestézie;
  • dyspepsie;
  • bolesti břicha a epigastru;
  • bronchospasmus;
  • kožní alergie - hyperémie a vyrážka na epidermis, kopřivka.

Chimes

Curantyl je vazodilatátor, který blokuje adhezi destiček, což zlepšuje průtok krve v systému. Hlavní složkou tohoto léčiva je dipyridamol.

Curantil se předepisuje při léčbě těchto chorob:

  • zhoršený průtok krve mozkem a mozková ischémie;
  • ischémie myokardu a srdeční infarkt;
  • trombóza, tromboembolismus a tromboflebitida;
  • aterosklerotické poruchy toku periferní krve.

Curantyl se předepisuje také po operaci koronárních cév, pacientů s nadváhou a diabetu.

Terapii Curantilem je zakázáno v těchto případech:

  • alergie na složky léčiva;
  • akutní fáze infarktu a útoku nestabilní anginy pectoris;
  • hemoragický typ mrtvice;
  • kolaps a ischemická choroba srdeční;
  • skleróza mozkových tepen;
  • stenóza a aortální aneuryzma;
  • hypotenze;
  • krvácení;
  • ulcerativní novotvary v zažívacím traktu;
  • riziko těžkého krvácení.

Během těhotenství je přípravek Curantil předepisován k prevenci placentární nedostatečnosti..

Dávky Curantylu denně u pacientů ve věku 12 let - 75–225 mg, rozdělených do 3-6 léčebných postupů. Maximální povolená dávka za den je 600 mg. Po normalizaci stavu pacienta se denní dávky snižují na 20-50 mg.

  • tachykardie a snížení indexu krevního tlaku;
  • slabost těla;
  • dyspepsie;
  • kožní alergie.

Magnikor

Magnikor je kombinovaná léčba s hlavními složkami hořčíku a aspirinu. Používejte léky k léčbě a prevenci systémových a srdečních chorob.

Magnikor je předepisován pro srdeční choroby v akutní a chronické fázi a také pro:

  • nestabilní angina pectoris;
  • infarkt myokardu;
  • cévní mozková příhoda.

Doporučuje se také užívat tento lék s:

  • obezita a cukrovka;
  • ateroskleróza a hypercholesterolémie;
  • závislost na nikotinu a alkoholismus.

Je zakázáno jmenovat Magnikora:

  • nesnášenlivost zdravotnické kompozice;
  • gastrointestinální vřed;
  • nedostatek vitamínu K;
  • závažné patologie ledvin a jater;
  • dekompenzované srdeční selhání.

Během těhotenství je přípravek Magnikor předepisován v případě nouze a pod dohledem lékaře.

Standardní dávka pro užívání léku je 75-150 mg za den (1-2 dávky). Při záchvatech anginy pectoris a srdečním infarktu je denní dávka 45 mg. Pro profylaxi se předepisuje 1–2 tablety denně..

Nežádoucí účinky těla na Magnikor jsou velmi vzácné a projevují se alergií na kůži, dyspepsií, alergickou rýmou a nosními krváceními a bronchospasmem.

TOP 12 levných analogů Spazmalgonu - léčivé náhražky účinné látky

Jak nahradit aspirin, jeho poškození:

Nežádoucí účinky při používání aspirinu:

  • Za prvé, náš žaludek trpí, nebo spíše jeho sliznice. V buňkách ochranný hlen jednoduše zmizí. To samozřejmě dříve nebo později vede ke vzniku vředů na povrchu žaludku. Jakmile se vytvoří vřed, bude se cítit.
  • Čím déle je používání aspirinu, tím více trpí naše průdušky. V poslední době dokonce mluví o astmatu z aspirinového bronchiálu.
  • Duodenální vřed je také možný z dlouhodobého užívání aspirinu.
  • Alergické reakce spojené s užíváním aspirinu také nejsou neobvyklé.
  • Rizika cerebrálního krvácení v důsledku zvýšeného tlaku a prasknutí cévy.
  • Vyskytují se změny a poškození ledvin a jater.
  • Při užívání antacidů ledviny odstraňují kyselinu acetylsalicylovou, přičemž aspirin je v tuto chvíli zbytečný.
  • Aktivita kyseliny acetylsalicylové je snížena a příjem společně s léky proti bolesti, nesteroidními protizánětlivými léčivy.
  • Toxické účinky na ledviny se objevují, pokud se užívají spolu s imunosupresivy.
  • Při použití s ​​digoxinem se zvyšuje koncentrace digoxinu, což je pro srdce velmi nebezpečné.
  • Při užívání kyseliny acetylsalicylové s léky, které snižují hladinu glukózy v krvi, se účinek těchto léků zvyšuje, může dojít k hypoglykémii.

Ale co dělat, ve skutečnosti neumírá. Jak můžete nahradit aspirin alespoň dočasně? Je to možné? Ano, je to možné. Mnoho bylin má stejný účinek jako aspirin..

Levné náhražky

Nahraďte běžný aspirin tabletami kyseliny acetylsalicylové. Jedná se o nejlevnější analog léku Aspirinu. Cena jednoho blasteru nepřesahuje 25 rublů. Levná náhrada se liší pouze ve formě uvolnění, nákladů a balení.

Kardio kapsle mají také levnější analogy, jedná se o:

Než se rozhodnete, zda vyměnit standardní tablety aspirinu, měli byste se poradit se svým lékařem. Každý analog má své výhody a nevýhody, které by měly být zváženy během terapie..

Jak nahradit aspirin za ředění krve:

Existují rostliny, které nejsou horší než aspirin, brání destičkám v lepení dohromady - vytvářejí krevní sraženiny. Snižte srážlivost naší krve. Z tohoto důvodu se snadno pohybuje přes cévy a proniká do nejtenčích tepen a kapilár..

  • Bílá vrba: (Obsahuje salicin, jako aspirin. Dobrá náhrada za aspirin. Denní dávka od jednoho do tří gramů).
  • Lípa.
  • Ukotvit trávu.
  • Meadowsweet.
  • Ginkgo biloba.
  • Pivoňka (kořeny).
  • červený jetel.
  • Čekanka.
  • Hloh.
  • Plicník.
  • Pelyněk.

Někdy je taková léčba nezbytná pro těhotné ženy, aspirin je pro ně kontraindikován..

Příprava tinktury:

Z nich je nejlepší vyrobit alkoholovou tinkturu kvůli skutečnosti, že prospěšné látky jsou lépe rozpustné v alkoholu..

  • Obvyklé dávkování: jedna část rostliny a deset dílů alkoholu nebo kvalitní vodka.
  • Trváme na tom alespoň deset dní.
  • Filtrujeme.
  • Pijeme 10 kapek třikrát denně.
  • Tinktura může být skladována po velmi dlouhou dobu - až 5 let.
  • Při poklesu lahví tinktury musí být neustále nalita do menších nádob. Vzduch odpařuje alkohol.

Existují lidé, kteří nemohou být léčeni alkoholovou tinkturou..

Pro ně způsob:

  • Užívejte dávku kapek denně - 30 kapek.
  • Smíchejte ve sklenici se třemi lžičkami vroucí vody.
  • Pijte polévkovou lžíci s jídlem třikrát denně.

Vařené tinktury dobře pomáhají s křečovými žilami. Třete si bolavé nohy podél žil. Tinktury se mohou střídat, postupem času budete vědět, co vám nejlépe pomáhá.

Mějte na paměti, že z tinktury sladkého jetele dochází ke krvácení dásní. Stačí nahradit alkoholovou tinkturu odvarem na vodě. Vezměte lžičku jetele ve sklenici vroucí vody. Vezměte pouze lžíci 3krát denně. Někdy pomáhá snížená dávka tinktury - namísto deseti kapek vypijí pět kapek najednou.

Při léčbě lípy hlava často bolí. Tento příznak zmizí po snížení dávky..

Vězte, že - před operací nebo do ordinace musí být léčba kyselinou acetylsalicylovou a rostlinami, které ji obsahují, zastavena kvůli riziku krvácení.

Interakce s jinými látkami

  1. Aspirin není absolutně kompatibilní s jakýmkoli typem alkoholu. Současný příjem těchto dvou látek může způsobit akutní žaludeční krvácení..
  2. Lék není předepisován antikoagulanty (například Heparin), protože snižují koagulaci krve.
  3. Aspirin zvyšuje účinky některých léků: protinádorové látky, látky snižující cukr, kortikosteroidy, jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva, narkotická analgetika.
  4. Kyselina acetylsalicylová snižuje účinnost diuretik a léků proti tlaku.

Jak nahradit aspirin za ředění krve, léky:

Existují hotové bylinné přípravky ke zlepšení průtoku krve:

Ginkgo biloba.

Kapilár.

Pycnogenol:

Extrakt z borové kůry. Vlasti - Francie. Zmírňuje zánět, má antioxidační vlastnosti. Denní dávka 200 mg.

Polykasanol:

Je to nepostradatelná alternativa k aspirinu, ale bez vedlejších účinků. Droga je vyrobena z cukrové třtiny a je k dispozici ve všech lékárnách. Pozoruhodně snižuje zvýšený cholesterol v krvi. Mnozí je nahrazují statiny. Denní dávka - 20 mg.

Omega 3 mastné kyseliny:

Denní dávka pro náhradu aspirinu je 4 gramy. Když vezmete omega-3, destičky ztratí schopnost lepit, nejsou ukládány na stěnách krevních cév.

Bromelain (ananas):

Má dobrou alternativu pro náhradu aspirinu..

Wobenzym H:

Nádherný přípravek s mnoha užitečnými vlastnostmi..

Kontraindikace

Přestože je Aspirin relativně bezpečný a existují skupiny pacientů, kteří ho potřebují dostat na celý život, mělo by být stále užíváno jako součást návodu k použití a pod přísným dohledem ošetřujícího lékaře.

Například již dlouho bylo prokázáno, že kyselina acetylsalicylová, která je součástí aspirinu, může způsobit krvácení u pacientů s peptickým vředem žaludku nebo dvanáctníku, je také nebezpečná, pokud má pacient erozivní léze gastrointestinálního traktu. V tomto ohledu byla vynalezena enterická forma aspirinu (například Aspirin Cardio).

Současně není prakticky ovlivněn horní trávicí systém. Aspirin je také kontraindikován během těhotenství (během trimestrů I a III) a kojení. Lék není předepsán pro formy bronchiálního astmatu závislé na aspirinu.

Kromě jasných kontraindikací existuje řada případů, kdy je lék stále předepisován, avšak s extrémní opatrností. Což naznačuje, že jeho přijetí by mělo být přísně odůvodněno. Pouze ošetřující lékař, který zná obecný obraz zdravotního stavu svého pacienta, bude schopen správně zvážit všechny možné negativní reakce a stanovit situace, kdy přínosy užívání drog převyšují riziko.

Jak nahradit aspirin nemocným žaludkem:

Výše uvedené rostliny velmi dobře pomáhají zvyšovat tekutinu krve. Stejně důležité je spotřebovat více produktů, které k tomu přispívají.

Lněný olej, olivový olej:

Lněný olej obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Kromě ředění krve můžete u pacienta snížit špatný cholesterol v krvi.

Stejně užitečný extra panenský olivový olej. Má mnoho biologicky užitečných látek.

Zrzavý:

Kdo to nezkusil, nezapomeňte jej zahrnout do stravy. Pamatujte, že zázvor zvyšuje chuť k jídlu.

Taurine:

Velmi aktivní při průtoku krve. Obsahuje mořské plody.

Doporučená denní dávka: 200 gramů.

Mořský kel (řasa):

K dispozici v lékárnách a obchodech. Je lepší léčit a jíst lékárnické léky. Kromě ředění krve bojuje proti ateroskleróze.

Kurkuma:

Obsahuje kurkumin, který má protizánětlivé vlastnosti u srdečních chorob a aterosklerózy. Pomáhá při srdečním selhání. Dostatek od 400 mg do 600 mg denně.

Nepřekračujte dávku v důsledku nadýmání, průjmu nebo pálení žáhy..

Ořechy:

Stačí 30 gramů denně.

Ořechy syntetizují tvorbu dusíku a snižují srážlivost krve.

Klíčící pšenice:

Po vyklíčení se suší, rozdrtí a přidá se do všech pokrmů. Klíčící pšenice obsahuje vitamín E..

Hořká čokoláda:

Na rozdíl od toho všeho, tmavá čokoláda, která obsahuje kakaové boby nejméně 72 procent, je velmi dobrá pro zdraví. Obsahuje flavonoidy, které zabraňují slepení krevních destiček. Nezvyšuje hladinu cukru v krvi ani cholesterol.

Brusinka:

Dezinfikuje náš močový trakt, vytváří naši krevní tekutinu.

Jíst v jakékoli formě. Můžete vařit, vyrábět ovocné nápoje, polibek.

Česnek:

Má silný antioxidant - allicin. Kromě toho ničí mikroby. Snižuje viskozitu destiček, snižuje cholesterol.

Postačí jedno až tři hřebíček denně. Někdy to může způsobit nevolnost, dyspepsii, krvácení. Potom stačí nahradit přírodní česnek farmaceutickými přípravky.

Malina:

Přírodní aspirin. Pokuste se během sezóny jíst půl sklenice denně. Při zmrazení neztrácí své vlastnosti.

Citrón:

Očišťuje krev tak, aby tekla.

Houby:

Je schopen snížit hladinu cholesterolu, zajistit průtok krve.

Aspirin | Ruské analogy drog s cenami a recenzemi

Slovo „aspirin“ je známé téměř každému člověku. Úspěšně používán po mnoho desetiletí, právem prokázal svou účinnost a srovnávací bezpečnost. Kyselina acetylsalicylová, hlavní účinná látka v aspirinu, je stále hlavním nástrojem v boji proti bolestem různého původu, vysoké horečce s chřipkou a nachlazením.

Aspirin je jedinečný mezi všemi léky své třídy díky své schopnosti ředit krev. Tato kvalita je nezbytná pro pacienty trpící vysokým krevním tlakem. Proto je aspirin zvláště milován terapeuty a kardiology..

Aspirin: analogy

Náhrady za aspirin se liší nejen názvem a formou uvolňování, ale také obsahem účinné látky, jsou podle tohoto kritéria nejúčinnější: Upsarin-UPSA, Aspirin-Cardio, Aspikor, Acekardol, Aspirin-Express, Acetylsalicylic acid, Thrombopol, CardiASK. Fluspirin a Thrombo-ACC jsou považovány za méně účinné..

U některých kupujících je hlavním kritériem výběru cena drogy. Zpravidla se jedná o lidi, kteří trpí častým zvýšením krevního tlaku, a proto jsou vystaveni vysokému riziku s možným rozvojem kardiovaskulárních komplikací. Tito pacienti jsou nuceni pít aspirin denně po celý život. Proto je pro ně tato informace obzvláště důležitá..

Chcete-li ušetřit na ceně, ale ne na zdraví, musíte mít na paměti:

  • Stejná účinná látka má odlišné obchodní názvy (hlavní názvy jsou uvedeny výše).
  • Jednoduchý způsob, jak zjistit aktuální cenu požadované drogy, je zavolat na helpdesky několika lékáren a porovnat ceny.
  • Nejlevnější jsou domácí produkty. Dovážený aspirin je dražší jednoduše proto, že byly provedeny četné drahé studie o jeho bezpečnosti a účinnosti, aby se propagovaly na trhu. Molekula účinné látky je v obou podobná.
  • Pokud se vám již podařilo určit název léku, porovná se forma uvolňování (jednoduché a šumivé tablety, ampule, tobolky, prášek), ceny se zde také liší.
  • Je lepší koupit balíček se spoustou pilulek.
  • Schopnost rozpoznat falešný čas je důležitá.

Podmínky skladování

Takže, bez ohledu na to, který z aspirinů se pacient rozhodl koupit - drahé dovážené nebo levné domácí, musíte pečlivě dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat doporučené dávkování. Pomůže to udržovat a zlepšovat vaše zdraví..

Uvolněte formu a složení

Aspirin je k dispozici v různých dávkách kyseliny acetylsalicylové v závislosti na zamýšleném použití: 50 mg, 100 mg, 250 mg, 300 mg, 325 mg a 500 mg. Jsou to jednoduché tablety, enterosolventní tablety, mikroenkapsulované, žvýkatelné, šumivé, které vyžadují předchozí rozpuštění ve vodě. Bílá, může být vyražena výrobcem.

Indikace pro použití

Podle návodu k použití tohoto léku je předepsáno:

  • Pro úlevu od bolesti hlavy a různého původu (bolesti zubů, bolest v krku, svaly a klouby, záda, neuralgie, bolest při menstruaci).
  • Se zvýšením tělesné teploty s nachlazením a infekčními a zánětlivými procesy.
  • K ředění krve u pacientů náchylných k hypertenzi a také u pacientů s vysokým rizikem vzniku infarktu, mozkové mrtvice a jiných trombóz. Pro tuto skupinu pacientů je lék jednoduše životně důležitý a nezbytný.

Dávkování a podávání

Pro dospělé je jednorázová dávka v rozmezí 150 mg až 2 g, denní dávka se pohybuje od 150 mg do 8 g. Podle četnosti použití 2 až 6krát denně.

Pokud jde o děti, zde dosahuje frekvence denního příjmu 5krát, dávka jedné dávky je 10 až 15 mg / kg. Lék se užívá po jídle, aby se snížila pravděpodobnost možného negativního účinku na zažívací trakt..

Předepisování léku dětem do dvou let se provádí pouze ze zdravotních důvodů a pod přísným dohledem lékaře.

Kyselina acetylsalicylová Tisk Kyselina acetylsalicylová (kyselina acetylsalicylová) NSAID Tablety, tablety [pro děti], enterosolventní tablety, potahované tablety, šumivé tablety
NSAID Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky spojené s nerozlišující inhibicí aktivity COX1 a COX2, které regulují syntézu Pg. Výsledkem je, že se nevytváří Pg, což vede k tvorbě otoků a hyperalgezie. Snížení obsahu Pg (hlavně E1) ve středu termoregulace vede ke snížení tělesné teploty v důsledku expanze krevních cév kůže a zvýšeného pocení.

Analgetický účinek je způsoben jak centrálním, tak periferním působením.

Snižuje agregaci, adhezi destiček a trombózu inhibicí syntézy tromboxanu A2 v krevních destičkách. Protidestičkový účinek přetrvává 7 dní po jedné dávce (výraznější u mužů než u žen).

Snižuje úmrtnost a riziko rozvoje infarktu myokardu s nestabilní anginou pectoris. Účinný v primární prevenci onemocnění CVD, zejména infarktu myokardu u mužů starších 40 let a v sekundární prevenci infarktu myokardu.

V denní dávce 6 g nebo více inhibuje syntézu protrombinu v játrech a zvyšuje protrombinový čas.

Zvyšuje fibrinolytickou aktivitu v plazmě a snižuje koncentraci koagulačních faktorů závislých na vitaminu K (II, VII, IX, X). Zvyšuje hemoragické komplikace během chirurgických zákroků, zvyšuje riziko krvácení během léčby antikoagulanty.

Stimuluje vylučování kyseliny močové (narušuje její reabsorpci v renálních tubulích), ale ve vysokých dávkách.

Blokáda COX1 v žaludeční sliznici vede k inhibici gastroprotektivního Pg, což může vést k ulceraci sliznice a následnému krvácení. Méně dráždivé pro gastrointestinální sliznici jsou lékové formy obsahující pufrovací látky, enterosolventní potahy a také speciální šumivé tablety.

Indikace

Revmatismus, revmatoidní artritida, infekční alergická myokarditida, perikarditida, revmatická chorea - v současnosti se nepoužívá.

Horečka syndrom u infekčních a zánětlivých onemocnění.

Bolestivý syndrom (různého původu): bolesti hlavy (včetně syndromů spojených s abstinenčním syndromem), migréna, bolesti zubů, neuralgie, bederní kloub, syndrom radikální hrudníku, myalgie, artralgie, algomenorea.

Jako protidestičkový lék (dávky až do 300 mg / den): ischemická choroba srdeční, přítomnost několika rizikových faktorů pro srdeční onemocnění, bezbolestná ischemie myokardu, nestabilní angina pectoris, infarkt myokardu (ke snížení rizika opakovaného infarktu myokardu a smrti po infarktu myokardu) a opakovaná ischemie mozku mozková mrtvice u mužů, protetické srdeční chlopně (prevence a léčba tromboembólie), balónková koronární angioplastika a umístění stentu (snížení rizika re-stenózy a léčba sekundární stratifikace koronární tepny), s neaterosklerotickými lézemi koronární tepny (Kawasakiho choroba), aortoarteriitida (Takayasova choroba), mitrální srdeční vady a fibrilace síní, prolaps mitrální chlopně (prevence tromboembólie), recidivující plicní embolie, plicní infarkt, akutní tromboflebitida, Dresslerův syndrom.

V klinické imunologii a alergologii: v postupném zvyšování dávek pro prodlouženou desenzibilizaci „aspirinu“ a vytvoření stabilní tolerance vůči NSAID u pacientů s astmatem „aspirinem“ a „aspirinovou triádou“.

Kontraindikace

Přecitlivělost; erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi), gastrointestinální krvácení; „Aspirinová“ triáda (kombinace bronchiálního astmatu, recidivující nosní polypózy a paranazálních sinusů a nesnášenlivosti vůči ASA a lékům ze série pyrazolonů); hemoragická diatéza (hemofilie, von Willebrandova choroba, telangiektázie, hypoprothrombinémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura); stratifikovaná aortální aneuryzma, portální hypertenze; nedostatek vitamínu K; selhání jater / ledvin; těhotenství (trimestry I a III), laktace; deficit glukózy-6-fosfát dehydrogenázy, dětství (až 15 let - riziko rozvoje Reye syndromu u dětí s hypertermií v důsledku virových onemocnění) Pozor. Hyperurikémie, urátová nefrourolitiáza, dna, onemocnění jater, žaludeční vředy a / nebo dvanáctníkové vředy (historie), dekompenzované srdeční selhání.

Vedlejší efekty

Nevolnost, snížená chuť k jídlu, gastralgie, průjem; alergické reakce (kožní vyrážka, angioedém, bronchospasmus); zhoršená funkce jater a / nebo ledvin; trombocytopenie, anémie, leukopenie, Reyeův syndrom (encefalopatie a akutní tuková degenerace jater s rychlým rozvojem selhání jater), tvorba astmatu „aspirinu“ a „aspirinové triády“ na základě haptenového mechanismu (kombinace bronchiálního astmatu, opakující se nosní polypóza a paranasální sinusy) a léky ze série pyrazolonů).

Při dlouhodobém používání - závratě, bolesti hlavy, zvracení, erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, hypokoagulace, krvácení (včetně.

v zažívacím traktu); zrakové postižení, ztráta sluchu, tinnitus, bronchospasmus, intersticiální nefritida, prerenální azotémie se zvýšeným krevním kreatininem a hyperkalcemií, papilární nekróza, akutní selhání ledvin, nefrotický syndrom, aseptická meningitida, zvýšené příznaky srdečního selhání, otok, zvýšená funkce jater Transamináza.

Aplikace a dávkování

Rozpustné tablety: uvnitř, dříve rozpuštěné v malém množství vody, 400–800 mg 2-3krát denně (ne více než 6 g). Při akutním revmatismu - 100 mg / kg / den v 5-6 dávkách.

Tablety obsahující ASA v dávkách vyšších než 325 mg (400 - 500 mg) jsou navrženy pro použití jako analgetické a protizánětlivé léčivo; v dávkách 50-75-100-300-325 mg u dospělých, hlavně jako protidestičkový lék.

Uvnitř se syndromem febrilu a bolesti dospělí - 0,5 - 1 g / den (až 3 g), rozděleni do 3 dávek. Délka léčby by neměla přesáhnout 2 týdny.

Šumivé tablety se rozpustí ve 100–200 ml vody a perorálně se po jídle podávají jednotlivá dávka - 0,25–1 g, užívaná 3-4krát denně. Trvání léčby - od jedné dávky po víceměsíční průběh.

Ke zlepšení reologických vlastností krve - 0,15-0,25 g / den po dobu několika měsíců.

S infarktem myokardu i se sekundární prevencí u pacientů po infarktu myokardu 40 - 325 mg jednou denně (obvykle 160 mg). Jako inhibitor agregace krevních destiček - 300-325 mg / den po dlouhou dobu.

S dynamickými cerebrovaskulárními poruchami u mužů, mozková tromboembolie - 325 mg / den s postupným zvyšováním na maximum 1 g / den, pro prevenci recidivy - 125-300 mg / den.

Pro prevenci trombózy nebo okluze aortálního zkratu - 325 mg každých 7 hodin intranazální žaludeční trubicí, pak orálně - 325 mg 3x denně (obvykle v kombinaci s dipyridamolem, který se po týdnu zruší a pokračuje v dlouhodobé léčbě ASA).

Při aktivním revmatismu byl předepsán (v současné době není předepsán) ​​v denní dávce 5-8 g pro dospělé a 100-125 mg / kg pro dospívající (ve věku 15-18 let); frekvence použití je 4-5 krát denně. Po 1-2 týdnech léčby jsou děti sníženy na 60-70 mg / kg / den, léčba dospělých pokračuje ve stejné dávce; délka léčby - až 6 týdnů. Zrušení se provádí postupně do 1-2 týdnů.

speciální instrukce

Trvání léčby (bez konzultace s lékařem) by nemělo přesáhnout 7 dní, pokud je předepsáno jako analgetikum, a více než 3 dny jako antipyretikum.

V současné době je použití ASA jako protizánětlivého léčiva v denní dávce 5-8 g omezené kvůli vysoké pravděpodobnosti vedlejších účinků gastrointestinálního traktu (NSAID gastropatie).

Před operací, ke snížení krvácení během operace a v pooperačním období, byste měli přestat užívat salicyláty po dobu 5-7 dnů a informovat lékaře.

Během dlouhodobé léčby by měl být proveden obecný krevní test a okultní krevní test..

Děti by neměly být předepisovány léky obsahující ASA, protože v případě virové infekce mohou zvýšit riziko Reyeova syndromu. Mezi příznaky Reyeova syndromu patří dlouhodobé zvracení, akutní encefalopatie a zvětšení jater..

Jmenování tablet po jídle, jejich důkladné mletí, použití tablet s pufry nebo potažené speciální enterosolventní vrstvou, jakož i současné užívání léků, které neutralizují kyselost žaludeční šťávy, snižují dráždivý účinek na gastrointestinální trakt..

Má teratogenní účinek; když se použije v prvním trimestru, vede k vývoji štěpení horního patra; v trimestru III způsobuje inhibici porodu (inhibici syntézy Pg), předčasné uzavření ductus arteriosus u plodu, plicní cévní hyperplázii a hypertenzi v „malém“ kruhu krevního oběhu. Vylučuje se do mateřského mléka, což zvyšuje riziko krvácení u dítěte v důsledku zhoršené funkce krevních destiček.

ASA i v malých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může u vnímavých pacientů způsobit akutní záchvat dny..

Během léčby by se měl zdržet užívání etanolu.

Interakce

Zvyšuje toxicitu methotrexátu, snižuje jeho renální clearance, účinky dr.

NSAID, narkotická analgetika, perorální hypoglykemická léčiva, reserpin, heparin, nepřímé antikoagulanty, trombolytika a inhibitory agregace destiček, sulfonamidy (včetně.

ko-trimoxazol), T3; snižuje účinek urikosurik (benzbromaron, sulfinpyrazon), antihypertenziv, diuretik (spironolakton, furosemid).

GCS, ethanol a drogy obsahující ethanol zvyšují škodlivé účinky na gastrointestinální sliznici, zvyšují riziko gastrointestinálního krvácení.

Zvyšuje koncentraci digoxinu, barbiturátů, Li + solí v plazmě.

Antacida obsahující Mg2 + a / nebo Al3 + zpomalují a zhoršují absorpci ASA.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léku.

Léčba drogy

Léky na hustou krev se předepisují pouze v případě, že zvýšená viskozita krve narušuje fungování orgánů a může způsobit vážné komplikace.

Aspirin nebo jiné léky na jeho základě jsou zpravidla předepisovány:

Kyselina acetylsalicylová však dráždí žaludeční sliznici a u pacientů s gastritidou nebo peptickým vředovým onemocněním může tuto chorobu zhoršovat nebo může lék způsobit krvácení do žaludku. Ale co může nahradit aspirin?

K ředění krve lze předepsat následující léky:

  1. Fenylin. Tento léčivý přípravek zpomaluje aglutinaci destiček a zvyšuje dobu koagulace. Maximální účinek po užití léku nastane po 10-11 hodinách.
  2. Chimes. Jeden z nejbezpečnějších léků, kdy je nutné snížit krevní sílu krve, může být předepsán i během těhotenství. Slabý účinek je považován za nedostatek a při výrazně zvýšeném indexu protrombinu bude jeho účinek neúčinný. Curantyl pomáhá snižovat riziko trombózy.
  3. Aescusan. Účinné pro ředění krve a jako lék na křečové žíly. Zlepšuje průtok krve, tónuje cévní stěnu a zabraňuje trombóze v nemocných žilách.

Ale jak naředit hustou krev, pouze ošetřující lékař určí a individuálně vybere lék pro pacienta.

Nedoporučuje se začít pít léky sami, může to vést k různým komplikacím nebo způsobit nežádoucí vedlejší účinky..

V některých případech není medikace nutná a samoléčení může vést k poruchě srážlivosti..

Léčba bez tablet

V počátečních stádiích koagulačních změn, kdy je mírně zvýšena viskozita krevního toku, se doporučuje snížit koagulační schopnost nikoli tabletami, ale změnou stravy, protože látky, které ředí krev, se nacházejí v mnoha produktech, správná příprava stravy pomůže snížit viskozitu krve v těle.

Všechny léky a ředidla krve, včetně těch, které obsahují salicyláty, a jídelní lístek by měly obsahovat potraviny bohaté na tuto složku:

  • Rajčata
  • paprika;
  • houby (použijte, pouze pokud neexistují kontraindikace tohoto produktu související se srdečními chorobami nebo zažívacími orgány);
  • česnek;
  • artyčoky;
  • křen;
  • citrón;
  • brusinka;
  • mořské ryby a mořské plody;
  • slunečnicový, lněný nebo olivový olej;
  • nízkotučné mléčné výrobky z plnotučného mléka;
  • listová zelenina;
  • ořechy
  • Zrzavý;
  • bobule;
  • červené víno.

Je také nutné konzumovat velké množství kapaliny. Pokud nedochází k otoku nebo srdečnímu selhání, musíte pít až 2 litry tekutiny denně.

Není nutné brát jako nápoj jen vodu, můžete pít různé džusy, ovocné nápoje, ovocné nápoje, černý nebo zelený čaj, můžete pít kávu. Maso však musí být konzumováno v malém množství. Je lepší dát přednost dietnímu ptákovi - krůtí nebo kuřecí maso.

Potraviny bohaté na vitamín K zahušťují krev v těle a je lepší je úplně vyloučit ze stravy:

  • banány
  • téměř veškerá zelená zelenina;
  • avokádo;
  • kiwi;
  • smetana a další mléčné výrobky, které byly separovány.

Na zakázaném seznamu jsou také uzeniny, tučné maso, konzervované zboží a uzená masa. Konzervační látky obsažené v těchto výrobcích slouží jako přírodní zahušťovadla a zvyšují koagulaci..

Domácí prostředky

Jak naředit krev doma?

Jak se může zdát paradoxní, antikoagulační látky lze nalézt v kuchyňské skříni nebo na polici chladničky:

  • Citrón. V tom je užitečné všechno kromě semen. Může být konzumován v jakékoli formě a kombinován s jinými potravinami.
  • Soda. Roztok sody (bikarbonátu) po absorpci z gastrointestinálního traktu vstupuje do krevního oběhu a posune ph na alkalickou stranu, čímž podporuje ztenčení krve. Je však nutné snížit srážlivost sodovky s opatrností v případě narušení kyselosti žaludku a při některých nemocech, kdy může být poškozování těla škodlivé. Co je třeba udělat před zahájením léčby, aby byla účinná a nepoškozovala tělo? Udělejte ph test a poraďte se se svým lékařem. Pokud neexistují kontraindikace, lékař doporučí, v jakém množství je lepší vzít roztok sody.
  • Jablečný ocet. Pokud se jedná o přírodní produkt, který neobsahuje konzervační látky, pak, když je konzumován, nedochází téměř k poškození těla, při některých formách gastritidy je možné jen mírné zvýšení kyselosti. Pravidelné používání jablečného octa pomáhá odstraňovat toxiny, saturovat tělo potřebnými vitamíny a minerály a má také výrazný účinek na ředění krve.
  • Zrzavý. Mnozí slyšeli o léčivých vlastnostech zázvoru, které přispívají ke zlepšení průtoku krve a ředění krve. Denní dávka zázvorového zázvoru by neměla přesáhnout lžičku. Pro zvýšení terapeutického účinku se doporučuje připravovat zázvorový čaj s medem a citronem..
  • Česnek. Má výrazný antitrombotický účinek a je doporučován pro mnoho nemocí souvisejících s poruchami oběhu. Česnek lze jíst syrový nebo přidávat do různých pokrmů. K terapeutickým účelům je třeba použít alespoň 1 stroužek česneku denně.
  • Brusinka. Unikátní bobule, která neztrácí své léčivé vlastnosti ani po sušení. Čerstvé bobule, čaj ze sušeného ovoce nebo ovocných nápojů - to vše rovněž přispěje ke snížení koagulace a zlepšení průtoku krve. Kontraindikací pro brusinky bude pouze zvýšená kyselost žaludku.

Domácí léky však mohou být účinné pouze v počátečním stádiu nemoci..

Při vysoké viskozitě jimi léčba není zakázána, ale měla by sloužit jako užitečný doplněk k lékové terapii.

Jaká látka působí?

Jakýkoli analog Aspirin Cardio, ať už je to Acekardin nebo Cardiopyrine, Polokard nebo Thrombo ACC, obsahuje stejnou účinnou látku - kyselinu acetylsalicylovou získanou z vrby vrby. V každém z uvedených léků je přítomen, ale pouze v různých množstvích a v kombinaci s různými pomocnými složkami. V důsledku užívání léků obsahujících aspirin byly zaznamenány následující:

  • snížení viskozity a zlepšení kvality krve;
  • snížení a stabilizace ukazatelů krevního tlaku;
  • postupné snižování závažnosti příznaků křečových žil.
Top